Новини
14.06.2018

УкрАВТО продовжує перебувати під агресивною інформаційною атакою

Розірвання дилерського договору з ініціативи Генерального Представництва Mercedes-Benz в Україні - компанії «АвтоКапітал», структурного підрозділу УкрАВТО, було обумовлене грубими порушеннями запорізьким екс-дилером умов договору та стандартів корпоративної етики.

За приписом компанії-виробника, укладаючи дилерський договір, дилерське підприємство бере на себе зобов'язання вказувати реальних власників, повідомляти про будь-які зміни в структурі власності і надавати інформацію про кінцевих бенефіціаріїв (фізичних осіб). Дана вимога є обов'язковою для виконанняя всіма компаніями-партнерами концерну Daimler AG (генеральними представництвами та їх дилерами) і обумовлена прагненням виробника захистити клієнтів від яких би то не було фінансових махінацій, виключити можливість шахрайства і переконатися в тому, що партнери публічні, працюють в правовому полі, і, відповідно, ведуть бізнес законно. Недотримання ключової вимоги про прозорість контрагентів веде до неминучого розірвання дилерської угоди.

Припинення співпраці з екс-дилером в Запоріжжі було обумовлено саме такими вагомими причинами. Колишній партнер «АвтоКапіталу» Олег Кузьменко, власник компанії «АвтоДом Запоріжжя» на момент укладення дилерського контракту в 2003 році, протягом декількох років переносив терміни приведення до стандартів виробника автоцентру в Запоріжжі. Потім в 2015 році, в розпал військових дій і важкої економіко-політичної кризи в країні, в безпосередній близькості від існуючого автосалону почалося будівництво нового дилерського центру. Паралельно, після початку будівництва, структура власності ТОВ «АвтоДом Запоріжжя» змінювалася 6 разів поспіль. Дані дії здійснювалися без узгодження і схвалення з боку «АвтоКапітал», що є прямим порушенням умов дилерського договору.

«АвтоКапітал» неодноразово звертався до партнера з проханнями усунути прямі порушення умов дилерського контракту і розкрити інформацію про власника компанії, проте, багаторазові письмові звернення були проігноровані.

Є підстави припускати, що однією з дійових осіб конфлікту є дніпропетровський бізнесмен Сергій Селін, що представляє групу анонімних бізнесменів. У 2016 році пан Селін звернувся в УкрАВТО з пропозицією укласти з ним дилерський контракт на тій підставі, що він з партнерами з власної ініціативи побудував новий дилерський центр в м Дніпро. Оскільки в Дніпрі протягом багатьох років працює три авторизованих дилери - «Віктор і сини» і філія «Автосалон Мерседес» ПАТ «Дніпропетровськ-Авто», що займаються реалізацією легкових автомобілів, а також «Конкорд», що займається реалізацією вантажної техніки, потреби в партнерах в регіоні у компанії не було. Особливо з огляду на значне падіння ринку, пов'язаного з економічною кризою і АТО.

Сьогоднішні дії анонімних осіб, що стоять за ТОВ «АвтоДом Запоріжжя», з продукування та тиражування недостовірних відомостей і голослівних звинувачень, часто наклепу, на адресу «АвтоКапіталу», УкрАВТО і її власника ще раз підтверджують, що рішення компанії про розрив дилерського контракту було правильним і єдино можливим.

Як генеральний представник Daimler AG в Україні, «АвтоКапітал» зобов'язаний і вважає своїм обов'язком гарантувати дотримання високих стандартів компанії-виробника легендарних марок і організувати дилерську мережу таким чином, щоб клієнти компанії були захищені від будь-яких ризиків і махінацій з їх коштами або автомобілями. Походження інвестиційних коштів, за рахунок яких був побудований новий дилерській центр в Запоріжжі, і методи ведення операційної діяльності «АвтоДом Запоріжжя» в зв'язку з цим не могли не викликати побоювань.

УкрАВТО реалізує своє право за допомогою судових механізмів домогтися спростування недостовірної інформації та її вилучення з інформаційного простору, а також відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої Корпорації і її власнику збором, зберіганням, використанням та поширенням такої не достовірної інформації. Відповідний позов про захист честі і гідності був направлений до суду.